Війна за Україну: 14 доба вторгнення. Трагедія в Маріуполі. Бойові зведення.

Вже два тижні триває наша боротьба. Українські військові, волонтери, екстрені служби, посадовці та кожен із нас протистоїть ворогу та боронить свою землю на фронті або в тилу. Участь кожного у цій боротьбі є важливою, адже разом ми обов’язково переможемо.

Ситуація на ранок 9 березня в різних областях України: 

На дитячу лікарню та пологовий у Маріуполі сьогодні скинули бомби. Частина медзакладу вщент зруйнована. За попередніми даними, унаслідок бомбардування ніхто не загинув, але 17 поранені – це зокрема і породіллі.

На Північному та Північно-західному напрямках продовжується ведення бойових дій в Поліському та Волинському операційних районах, а також вздовж ділянки державного кордону України та в районах населених пунктів Ніжин, Іваниця, Тростянець, триває оборона міста Чернігова.

Угруповання сил і засобів оборони міста Києва відбиває наступ противника, наносить вогневе ураження його наступальним угрупованням та стійко утримує визначені рубежі

На Південному напрямку здійснюється прикриття державного кордону України та морського узбережжя, охорону і оборону аеродромів та об’єктів критичної інфраструктури.

На інших напрямках угруповання військ проводять стабілізаційну операцію та виконують завдання територіальної оборони.

Противник продовжує проводити приховану мобілізацію під виглядом навчальних зборів на тимчасово окупованій території АР Крим, Краснодарському краї та окремих районів Донецької і Луганської областей; окупантами не виключається можливість залучення до війни з Україною військовослужбовців невизнаної ПМР у кількості до 800 чоловік.

У Бердянськуворог почав поширювати пропагандистські матеріали направлені на дискредитацію військово-політичного керівництва нашої держави.

У населених пунктахЧернігівської області, що тимчасово зайняті російськими військами, ворог продовжує переховувати озброєння та військову техніку серед житлових будинків. Окупанти виводять з ладу вежі стільникового зв’язку.

В Херсонській областівиявлено, що військовослужбовці ЗС рф, переодягнені у цивільний одяг, висувалися у напрямку на місто Миколаїв.

Загальні втрати росіян на 9 березня 2022 року:

 • понад 12000 військових
 • танків ‒ 317 (+14)
 • бойових броньованих машин (ББМ) ‒ 1 070 (+34)
 • артилерійських систем – 120 (+0)
 • реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) – 56 (+0)
 • засобів протиповітряної оборони – 28 (+1)
 • літаків – 49 (+1)
 • гелікоптерів – 81 (+1)
 • автомобільної техніки – 482 (+8)
 • легких швидкісних катерів/кораблів – 3 (+0)
 • цистерн з паливом – 60 (+0)
 • безпілотників оперативно-тактичного рівня – 7 (+0).

Евакуація мирного населення:
Сьогодні вдалось евакуювати 40 тис. жінок та дітей з різних областей, заплановано було близько 100 тис. Найбільш проблемні ділянки Маріуполь, Харків та Київська область.
Триває евакуація із захоплених російськими вояками населених пунктів у Київській області. Перші колони з евакуйованими вже виїхали.

За матеріалами www.zaxid.net