Візит Бориса Джонсона, Урсули фон дер Ляйєн, Жозепа Борреля до Києва.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон прибув до Києва з візитом, про який не повідомлялося заздалегідь. Він провів переговори з президентом України Володимиром Зеленським та пообіцяв додатково відправити Києву 120 одиниць бронетехніки та нові протикорабельні ракетні системи.

Заступник керівника офісу президента України Андрій Сибіга написав у своєму “Фейсбуку”, що візит Джонсона розпочався з переговорів із Зеленським, які пройшли у форматі віч-на-віч. “Великобританія – лідер в оборонній підтримці України. Лідер в антивоєнній коаліції. Лідер у санкціях проти російського агресора”, – пише Сибіга.

У п’ятницю Джонсон оголосив, що направить Україні додаткову військову допомогу на суму 100 млн фунтів у відповідь на обстріл вокзалу в Краматорці, внаслідок якого загинуло 52 особи, які мали намір евакуюватися з міста. Серед іншого постачання зброї включатимуть протитанкові та протиповітряні ракетні системи, а також “дрони-камікадзе”.

На Даунінг-Стріт кажуть, що британський прем’єр особисто зустрічається із Зеленським, “щоб показати свою солідарність із народом України”. Лідери “обговорять довгострокову підтримку України Британією, а прем’єр-міністр оголосить про новий пакет фінансової та військової допомоги”, – додали в офісі Джонсона.

Зустрівшись із Зеленським, британський прем’єр зазначив, що “Україна всупереч усім очікуванням відкинула російські війська від Києва і здійснила найбільший бойовий подвиг ХХІ століття”. “Завдяки впевненому лідерству президента Зеленського та непереборному героїзму та хоробрості українського народу, жахливі плани Путіна зараз зриваються”, – сказав Джонсон.

Напередодні у Києві також побувала група керівників Європейського союзу, у складі делегації були голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель та прем’єр-миристр Словаччини Едуард Гегер. Серед іншого вони відвідали місто Буча неподалік української столиці, де після відступу російських військ було виявлено свідчення масових розстрілів мирних жителів.

За матеріалами https://www.bbc.com/