Дані про евакуацію. 21 квітня 79 маріупольців приїхали до Запоріжжя.

Начальник Донецької ОВА Павло Кириленко повідомив, що 79 маріупольців доїхали автобусами з Маріуполя до Запоріжжя.

“Це вперше з початку блокади Маріуполя російськими окупаційними військами вдалося організовано евакуювати місцевих мешканців і доставити їх у безпечне місце. Раніше росіяни щоразу зривали всі домовленості і виїхати з міста можна було тільки на приватному транспорті,” – заявив Кириленко. Також він додав, що люди покинули Маріуполь чотирма автобусами і це значно менше, ніж було домовлено. “Продовжуємо докладати зусилля, щоб усі маріупольці змогли виїхати на вільну територію України. Це одна з першочергових задач усього керівництва держави,” – каже голова Донецької ОВА.

Зі свого боку голова Запорізької ОДА Олександр Старух підтвердив інформацію щодо прибуття людей з Маріуполя.”Люди з Маріуполя приїхали. Вони вирвалися з пекла, інших слів немає,” – заявив Старух.

Росія підриває роботу гуманітарних коридорів з блокадного Маріуполя, зобов’язання щодо яких були взяті російською стороною під час переговорів з Україною.

Як заявила віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, рф продовжує блокувати виїзд автобусів з Маріуполя. “Росія напередодні погодила коридор (з Маріуполя до Запоріжжя, – Ред.). Все, що ви бачите протягом дня, коли людей не випускають, коли автобуси не їдуть та не відбувається евакуація, це порушення росією взятих на себе гарантій. І про це треба весь час говорити”, – сказала Верещук. Ірина Верещук додала, що окупаційні війська рф заблокували напередодні мобільний зв’язок, що зробило вкрай складною для місцевого населення можливість дізнатися інформацію про евакуацію з міста на Азові. При цьому на той момент домовленості між українською та російською сторонами вже було узгоджено.

Ірина Верещук зазначила, що дії російської сторони є злочином, оскільки робота гумкоридорів була погоджена відповідно до міжнародного гуманітарного права, а рф не дає його реалізувати.

За матеріалами https://fakty.com.ua/