Війна за Україну: 1 доба вторгнення. Остров Зміїний.

“Русский корабль, иди на х.й!”: захисники Зміїного відповіли ворогові.

Всі чули відому відповідь українських прикордонників на острові Зміїний на півдні України на вимогу російського агресора – здатися.

24 лютого до острова Зміїний підійшли дві нерозпізнані цілі. Окупанти із погрозами вимагали від військовослужбовців Ізмаїльського прикордонного загону здатися. Агресор використав міжнародний канал зв’язку з безпеки судноплавства.

Деталі: Згідно з записом, росіяни вимагають від українських прикордонників, які служать на острові Зміїний, здатися.

“Я русский военный корабль. Предлагаю сложить оружие и сдаться во избежание коровопролития и неоправданных жертв. В противном случае по вам будет нанесен бомбовый удар”, – двічі повторює противник.

Дослівно відповідь українських воїнів: “Русский военный корабль, иди на х..й!”.

Окупанти вели вогонь по острову Зміїний із ствольної корабельної зброї, потім застосували бойову авіацію.

Пізно ввечері Державна прикордонна служба повідомила, що зв’язок із прикордонниками на Зміїному втрачено, ймовірно, острів захоплено ворогом.

Як стало відомо пізніше, українські прикордонники, які захищали острів Зміїний від російської армії, що вважалися загиблими, насправді живі й перебувають у полоні росіян, повідомила пресслужба Військово-морських Сил Збройних сил України.

Довідка:
Острів Зміїний – острів у Чорному морі, що належить Україні та визначає її територіальні води. Житлові споруди на острові утворюють селище Біле Ізмаїльського району Одеської області. Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Територіально належить до Вилківської міської громади Ізмаїльського району Одеської області.

За матеріалами zaxid.net та BBC news