24 лютого 2022, після 8 років гібридної війни, путін почав повномасштабний наступ на Україну. За перші 24 дні російській армії не вдалось взяти під контроль жодне велике місто, крім Херсона. На тимчасово окупованих територіях регулярно відбуваються багатолюдні проукраїнські протести.
Що відбувається в регіонах – зведення на ранок 20 березня від голів ОДА:
- Київщина: ніч пройшла спокійно, ворог відмовився від активних дій та активно окопується, зводить фортифікаційні спорудження, намагається налагодити логістику. Бої та обстріли йдуть у Макарові, Бучі, Гостомелі, Ворзелі. Загарбник хаотично обстрілює соціальну інфраструктуру та житлові масиви. Переміщення ворога зафіксовано в Вишгородському районі та в Броварському.
- Чернігівщина: триває оборона Чернігова, відбуваються обстріли. У Чернігові немає світла, опалення, пробеми зі зв‘язком, більша частина без газу.
- Сумщина: уже тиждень тривають артобстріли передмістя Сум, зокрема вони були і цієї ночі.
- Житомирщина: був ракетний удар по одному з сіл Коростеньського району, зруйновано промислову будівлю – жертв немає
- Харківщина: у Харкові вночі було кілька атак, є загоряння житлових будинків, працюють рятувальники. Увечері внаслідок останнього обстрілу в районі ХТЗ загинули 2 цивільних, зокрема 9-річна дитина.Атака з неба над Харковом суттєво зменшилися, на сьогодні фіксують розвідувальні літальні апарати. ЗСУ по деяким напрямках перейшли до контратаки, на дальніх підходах до Харкова розбивають ворожі колони. Учора в Дергачівському районі мобільний підрозділ Нацгвардії знищив велику кількість живої сили та техніки окупантів. Росіяни намагаються прорватися в напрямку на Ізюм, але ЗСУ ведуть бої.
- Запорізька область: ніч пройшла без змін, за вказівкою військових з 16:00 суботи впроваджена комендантська година до ранку понеділка.
- Луганщина: вночі були обстріли Лисичанська та Рубіжного. Вчора був гуманітарний коридор, тож ситуація була більш – менш спокійна у Сєвєродонецьку. Але за добу у Сєвєродонецьку та Рубіжному пошкоджено або зруйновано близько 30 об’єктів.
- Донеччина: ніч неспокійна, обстріли по всій лінії: Авдіївка, Мар’їнка, Торецьк. Мар’їнка — спроби прориву. Місто сильно побите. Важка ситуація в Маріуполі – голод, вуличні бої. Люди намагаються самотужки виїхати з міста.
- В окупованих селищах поблизу Маріуполя – Мангуш, Мелекине зібралося багато біженців. По решті території області сиуація напружена, але здебільшого контрольована, крім Волновахи.
- Миколаївщина: місто обстрілювали з градів, продовжуються бої в області. Проходить евакуація з сел, які відстояли, та доставка гуманітарки. У частині населених пунктів відсутнє тепло та світло.
- Херсонщина: ніч неспокійна, по області було чутно звуки вибухів, обстрілів – інформація уточнюється. Загалом ситуація на Херсонщині з кожним днем наближаться до критичної. У більшості віддалених районів та тих громадах, де перебувають росіяни, майже гуманітарна катастрофа.
- Кіровоградщина, Дніпропетровщина, Рівненщина, Вінничина, Закарпаття, Хмельниччина, Тернопільщина, Черкащина, Львівщина, Полтавщина, Івано-Франківщина, Одещина: спокійно та/або були нічні тривоги.
Наслідки нічних обстрілів 19-20 березня 2022 р.:
- у Харкові загинули п’ятеро людей, зокрема 9-річний хлопчик
- на Житомирщині внаслідок ракетного удару загорілася будівля колгоспної комори– без жертв
- на Луганщині, у Рубіжному та Сєвєродонецьку, від обстрілів загинули 3 людей, двоє з яких – діти.
- У Маріуполі окупанти скинули бомбу на школу мистецтв, де ховалися близько 400 жителів. Як повідомляє міська рада, будівля зруйнована, під завалами досі перебувають мирні люди. Інформація щодо кількості постраждалих уточнюється.
- ЗСУ повідомили про ліквідацію заступника командувача Чорноморського флоту РФ з військово-політичної роботи, капітана 1 рангу Андрія Палія.
- Стало відомо, що зі зведеного загону 331-го гвардійського парашутно-десантного ударного костромського полку який брав участь у бойових діях на Київському напрямку, залишився в живих один військовий, і той знаходиться у шпиталі.
Зведення від Генштабу на 18 годину 20 березня:
– окупаційні війська втратили наступальний потенціал, їх просування зупинене майже на всіх напрямках. Противник продовжує нести втрати, має значні проблеми з комплектуванням підрозділів та частин особовим складом, логістикою
– для поповнення втрат Росія проводить приховану мобілізацію на Кубані, у Приморському краї, у Ярославській області та в регіонах Уральського федерального округу. Проте, населення брати участь у війні не хоче.
– за наявною інформацією, під час візиту керівника лівійської національної армії Халіфа Хафтара до Москви, було досягнуто домовленостей про направлення лівійських “добровольців” до України
– окупанти розпочали заміну військових підрозділів на підрозділи Росгвардії та поліції у Херсоні
– під час чергової спроби наступу на Київ, окупанти втратили зведений загін 6-го танкового полку. Завдяки активним діям підрозділів ЗСУ на окремих напрямках у Броварському районі підрозділи противника залишаються відрізаними від постачання пального та продовольства.
– на захопленій росіянами ЧАЕС уперше провели часткову ротацію персоналу та евакуювали кількох людей, що перебували на станції.
– 20 березня з ЧАЕС вивезли 64 людини: 50 змінних працівників, 9 службовців Нацгвардії (8 жінок та 1 онкохворий), службовця ДСНС та 4 “сталкерів”.
– На зміну евакуйованим відправилися 46 добровольців, які обслуговуватимуть станцію.
– ЗМІ повідомляють, що Росія перекидає додаткові ешелони військової техніки з різних регіонів, включно з інженерними машинами для наведення тимчасових мостів.
– у Святошинському районі Києва через потрапляння уламків снаряду виникла пожежа у житловому будинку та загорілися два автомобілі – ДСНС.Розвідки західних країн оцінюють, що в Україні щодня близько 1000 російських військових гинуть та дістають поранення.
– на Луганщині у Кремінній росіяни з танка обстріляли будинок для літніх людей – 56 людей загибнули на місці. За словами голови ОВА, 15 людей, які вижили, окупанти викрали та вивезли на окуповану територію у Сватове до обласного геріатричного інтернату.
– окупанти викрали заступника мера Енергодара Івана Самойдюка
За 19 березня 2022 року з України виїхали майже 50 тисяч людей, 21 тисяча прибула – більшість чоловіки, які повернулись, щоб захищати Батьківщину.
Загалом, з початку відкритої збройної агресії до України повернулися понад 334 тисячі наших співвітчизників – Державна прикордонна служба.
За даними Міноборони, командування збройних сил Росії зазнало нових втрат – поранений командир 346-ї окремої бригади спецпризначення, ліквідовані командрири 31-ї парашутно-десантного костромського ударного полку; “кузниці комдивів” – 247 десантно-штурмового кавказького казачого полку зі Ставрополя; 6-го гвардійського танкового червонопрапорного полку.
Що відбувається на різних напрямках:
– на Поліському напрямку ворог намагається закріпитись на захоплених рубежах, очікує посилення угруповання за рахунок прибуття резервів, проводить підготовку до наступу на Київ
Загарбники відновили повітряну розвідку та обстріли позицій Збройних Сил України із застосуванням армійської авіації та артилерії
– на Сіверському напрямку ворог продовжує перегрупування та зосередження сил і засобів для відновлення наступальних дій. По позиціях окупантів наші оборонці нанесли вогневе ураження. Зазнавши численних втрат, противник змушений перейти до оборони, вдається до мінування місцевості
– на Слобожанському напрямку окупанти активних наступальних дій не проводили. На території Бєлгородської області, поблизу кордону України, виявлені позиції артилерії великої потужності. Ворог не полишає намірів встановити контроль над містом Ізюм, але втратив боєздатність своїх підрозділів та зупинений
– на Донецькому напрямку головні зусилля ворог зосереджує на штурмі Рубіжного, Сєверодонецька, Попасної. Намагався прорвати оборону наших військ у районі населеного пункту Верхньоторецьке – зазнав втрат, успіху не мав
Продовжується блокування та обстріли міста-героя Маріуполя.
– на Південнобузькому напрямку активних наступальних дій не велось, на окремих напрямках ворог перейшов до оборони.
– Полк “Азов” повідомляє, що росіяни обстріляли Маріуполь з моря!
У хід пішли чотири бойові кораблі військово-морського флоту Росії.
Загальні бойові втрати російської армії на 25 день війни:
-
- особового складу – близько 14 700
- танків ‒ 476
- бойових броньованих машин ‒ 1487
- артилерійських систем – 230
- РСЗВ – 74
- засобів ППО – 44
- літаків – 96
- гелікоптерів – 118
- автомобільної техніки – 947
- кораблів/катерів – 3
- цистерн з ПММ – 60
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 21
- спецтехніки – 12.
За матерілами www.pravda.com.ua