Росіяни скоїли масове вбивство українських військовополонених.

Напередодні вбивства у барак спеціально перевели бійців «Азову».

У п’ятницю, 29 липня, росіяни скоїли масове вбивство у виправній колонії в окупованій Оленівці, що на Донеччині, де утримувались українські полонені. Спершу повідомлялося, що росіяни розстріляли табір з військовополоненими з артилерії, але пізніше з’ясувалося, що його підірвали зсередини.

Першим про вбивство українських військовополонених повідомив Генштаб ЗСУ. У повідомленні зазначалося, що росіяни прицільно обстріляли з артилерії колонію, де утримувалися в тому числі і українські полонені.

«Російські окупанти переслідували, таким чином, свої злочинні цілі  звинуватити Україну у скоєнні “воєнних злочинів”, а також приховати тортури над полоненими і розстріли, які здійснили там за наказами окупаційної адміністрації та командування зс рф на тимчасово окупованій території Донецької області», – повідомив Гентшаб ЗСУ.

Джерела УП у розвідці підтвердили, що днями українських полонених перевели до промзони, саме у барак, який згодом знищили росіяни.

«Це був барак, у якому були бійці “Азова”, їх перевели до нього за кілька днів до обстрілу, ми ще не могли зрозуміти, чому», – заявили у розвідці.

Інформацію щодо кількості жертв у ГУР наразі не уточнили. Російські пропагандисти повідомляють, що що кількість убитих зросла до 53, ще 75 отримали поранення.

Масове вбивство українських військовополонених прокоментував засновник полку «Азов» і лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький. За його словами, в колонії перебували полонені з «Азовсталі». Білецький, від імені підрозілів «Азову», оголосив полювання на кожного причетного до масового убивства.

«Росія не змогла перемогти “Азов” у чесному бою, тому намагається нас знищити віроломством. Я, від імені Азовських підрозділів, оголошую полювання на кожного причетного до масового убивства. Понесе відповідальність кожен рядовий виконавець і кожен організатор незалежно від посади та місця перебування. Де б ви не ховалися, ви будете знайдені й екстерміновані», – заявив лідер «Нацкорпусу».

За словами Білецького, українські військові збирають інформацію про жертв і виконавців цього воєнного злочину.

В Офісі президента заявили, що в окупованій російськими військами Оленівці немає оперативних військових цілей для української армії, а удар російських військ по місцю утримання українських військовополонених був ретельно спланованим.

Михайло Подоляк підкреслив, що ЗСУ мають усі інструменти для точної ідентифікації об’єктів, які належить знищити, а в Оленівці таких не було.

«Мета “оленівського злочину” – приховати свідчення про масштаби російських військових злочинів і тортур, яких стає дедалі більше, зірвати домовленості щодо обмінів, дискредитувати Збройні сили України та (в цьому випадку) конкретні моделі іноземної реактивної зброї, яка наводить жах на російських окупантів», – вказав він.

Подоляк підкреслив, що російські істеричні заяви на випередження, що удару завдано по полонених українських захисниках, спрямовані на створення резонансу в Україні й мають на меті настроїти населення різних країн проти наших Збройних сил.

В офісі президента зазначили, що Україна вимагає негайної твердої реакції ООН та інших міжнародних організацій – Росію треба виключити з будь-яких міжнародних інститутів.

Пізніше СБУ опублікувала переговори бойовиків «ДНР», з яких випливає, що до вбивства українських військовополонених причетні саме російські війська. У СБУ також зазначили, що, найімовірніше, трагедія сталася не внаслідок обстрілу будівлі, а через детонацію вибухівки, яку там зберігали окупанти.

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, колонію в Оленівці підірвали найманці ПВК «Вагнера».

Увечері п’ятниці Служба безпеки України, Збройні сили України, Головне управління розвідки Міністерства оборони і уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець виступили зі спільною заявою, в якій, зокрема, наголосили на тому, що Росія порушила домовленості, досягнуті під час виходу захисників «Азовсталі» з оточеного ворожими військами заводу.

«16 травня, за посередництва ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста, розпочався процес евакуації захисників Маріуполя з території заводу «Азовсталь», що тривалий час був оточений та знаходився під ударами російських військ. Формат евакуації передбачав встановлення режиму тиші та здачу українських військових в полон з подальшим обміном під гарантії ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Даний формат був обраний та затверджений захисниками Маріуполя, що брали участь в перемовинах. […] Ключовою умовою обраного формату були зобов’язання російської сторони перед міжнародними організаціями щодо збереження життя та здоров’я українських захисників. Дана гарантія була цинічно порушена», – констатується в заяві.

У ній наголошується, що таке масове вбивство українських військовополонених було організоване і сплановане. Автори заяви звернули увагу, зокрема,на те, що серед постраждалих чи вбитих не було жодного бойовика «ДНР» чи охоронця колонії.

«На спланований характер цього злочину та вчинення його російською стороною вказують багато задокументованих доказів: зокрема, умисне переведення бійців в нове приміщення незадовго до вибуху, аналіз характеру ушкоджень та руху вибухової хвилі, перехоплення телефонних розмов бойовиків, відсутність обстрілів у вказаному місці та інші. Все це не залишає сумніву: вибух в Оленівці був російським терористичним актом та грубим порушенням міжнародних домовленостей», – резюмували автори заяви.

У зв’язку з цим воєнним злочином російських загарбників, СБУ, ЗСУ, ГУР МО і омбудсмен вимагають від Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного комітету Червоного Хреста, які виступали гарантами життя та здоров’я українських військовополонених, негайно відреагувати на цей теракт. Також вони вимагають негайно направити представників ООН, МКЧХ, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених на територію колонії в Оленівці з метою інспекційної місії.

За матеріалами https://zaxid.net