Росіяни завдали ракетного удару по палацу культури у Лозовій.

Прямим влучанням ракети палац зруйнований вщент.

Ракета влучила в лозівський міський Палац культури, зруйнувала приміщення і спричинила пожежу

20 травня росіяни здійснили ракетний обстріл Лозової на Харківщині. Ракета влучила у Палац культури в центрі міста, будівлю знищено. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Постраждали восьмеро людей, які перебували неподалік палацу, серед них 11-річна дівчинка. Сімох людей шпиталізували, уточнив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Дві ракети вдалось відбити, одна потрапила в ціль близько 15:10. В цей час повітряна тривога була по всій території України. Момент влучання ракети зафіксувала камера спостереження в будинку навпроти.

Після вибуху рятувальники гасили пожежу та розбирали завали.

Як повідомив міністр культури Олександр Ткаченко, палац культури реконструювали лише в 2021 році. Він був одним з найбільших в регіоні – мав зал на 1078 місць. Директор Палацу культури Віктор Гаращук зазначив, що крім зовнішніх робіт, було проведено ремонт приміщення дитячого центру «Маскарад», артзали, встановлене нове світлове і звукове обладнання.

«Сьогодні посеред робочого дня, саме під час сесії міської ради в Лозовій, російська ракета влучила в нещодавно відреставрований будинок культури. Під час удару в будівлі перебувало 5 осіб. Люди дивом залишилися живі, майже у всіх легкі поранення. Відео влучання ракети не залишає жодних сумнівів – нелюди цілили чітко у будинок культури», – зазначив Олександр Ткаченко.

Загалому місті, за словами мера Сергія Зеленського, пошкоджено 11 закладів освіти, з них п’ять шкіл. У житловому фонді міста руйнувань зазнали понад тисяча квартир.

Станом на 19 травня Міністерство культури зафіксувало 353 воєнні злочини росіян проти культурної спадщини, пошкоджено 116 таких об’єктів. Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини (94 в області, з них 78 – у Харкові). В Україні вже зруйнувано 21 пам’ятка національного значення, 88 – місцевого значення.

За матеріалами https://zaxid.net