Через обстріли рф загорілась Святогірська Лавра на Донеччині.

Внаслідок обстрілу полум’я повністю охопило головну будівлю храму

На Донеччині через російські обстріли масштабна пожежа охопила Всіхсвятський скит Свято-Успенської Святогірської Лаври. Про це повідомив прес-центр УПЦ.

«4 червня 2022 року внаслідок воєнних дій сталася масштабна пожежа на території Всіхсвятського скита Свято-Успенської Святогірської Лаври», – йдеться у повідомленні.

Внаслідок обстрілу полум’я повністю охопило головну будівлю храму, який був освячений ще в 1912 році. Інформації про загиблих та постраждалих на даний момент немає.

«Окупанти точно знають, який об’єкт обстрілюють. Вони знають, що на території Святогірської лаври немає військових цілей. Знають, що там укриваються від бойових дій близько 300 мирян, зокрема 60 дітей. Але все одно російська армія обстрілює лавру, як і весь Донбас. Як і будь-яку іншу територію та будь-який інший об’єкт України, до якого може дотягнутися. Їм байдуже, що саме перетворювати на руїни», – заявив Зеленський.

Президент Володимир Зеленський вже закликав Організацію Об’єднаних Націй та ЮНЕСКО вигнати зі своїх лав росію як державу-терориста, яка знищує історичні пам’ятки та соціальну інфраструктуру в Україні.

Це вже не перший обстріл Свято-Успеньскої Святогірської Лаври, яка є притулком для біженців від російської збройної агресії. 4 травня під час атаки на лавру там постраждали четверо людей.

30 травня під час обстрілу загинули двоє монахів, черниця. Ще троє ченців були поранені.

За матеріалами https://zaxid.net