Конгрес США остаточно схвалив ленд-ліз для України. Історична подія.

У четвер 28 квітня Палата представників США схвалила законопроект щодо відновлення програми часів Другої світової війни. Новий законопроект дозволить більш ефективно відправляти зброю, боєприпаси та обладнання до України.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться на Twitter-сторінці Палати представників.

Ініціативу підтримало 417 законодавців, проти – лише 10.

Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних постачань за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, що передбачають, що країни-отримувачі виплатять їхню вартість США пізніше.

Нагадаємо, Сенат США 6 квітня одноголосно ухвалив законопроект про поновлення програми часів Другої світової війни, яка дозволить президенту Джо Байдену більш ефективно відправляти зброю та інші постачання в Україну на тлі вторгнення Росії.

Сенатори швидко підтримали пропозицію, відому як ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ.

Тепер закон має підписати президент Джо Байден.

Але в тому, що глава Білого дому це зробить, не має сумнівів. Адже він і раніше ініціював розширення допомоги Україні.

Олена Гетьманчук, директор аналітичного центру «Нова Європа», звертає увагу, що в цих умовах ухвалення закону — це символічніший, ніж практичний жест.

«Після того, як США кілька тижнів тому дали зелене світло для постачання важкої зброї і реально включилися активно в цей процес, цей законопроект не має вже такого критичного значення, але є важливим сигналом і віри, і довіри — віри у перемогу України та довіри до українському військово-політичному керівництву», — пояснює вона BBC News Україна.

Що означає «ленд-ліз» для України.
Новий закон містить три головні новації:

Президенту США надаються розширені повноваження щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для «захисту цивільного населення від російського військового вторгнення» та інших цілей. Після ухвалення акта глава Білого дому зобов’язаний протягом 60 днів встановити прискорені процедури доставки продукції — озброєння, транспорту, продовольства та допомоги із США. Будь-яка позика або оренда оборонних виробів урядом України включатиме умови щодо повернення, відшкодування та погашення позики або оренди.

Як уточнює Reuters, закон дозволить Сполученим Штатам надавати обладнання Україні зараз, а вимога сплатити пізніше — суто технічна.

За матеріалами https://www.pravda.com.ua