Війна за Україну: 43 доба вторгнення. Бойові зведення.

43 день Україна захищається від Росії та вибиває її армію зі своїх територій.

Від окупантів повністю звільнено Київщину, практично звільнено Чернігівщину та Сумщину.

Війська РФ залишаються на Харківщині та, ймовірно, готують спробу посиленого наступу на Луганщині та Донеччині. Жителям двох останніх областей влада рекоменувала виїхати, поки така можливість є.

Маріуполь лишається в страшній облозі, росіяни почали спалювати загиблих у мобільних крематоріях.

Ситуація в регіонах станом на 8 ранку 7 квітня (росіяни концентрують обстріли на сході та півдні):

Харківщина: вночі житлові райони міста знову обстрілювали окупанти. В області були ракетні удари по Лозовій – постраждалих немає. У Лозовій та в Барвінковому триває евакуація населення

Луганщина: росіяни не змогли увійти в Новотошківське, добу обстрілюють з усіх видів зброї Гірську громаду. Відбулося загоряння даху Сєвєродонецької лікарні та житлових будинків у Лисичанську.

Є руйнування господарчих споруд в Лисичанську, Сєвєродонецьку, Новодружеську та Тошківці. Вночі вогнеборці впоралися з вогнем після займання даху лікарні в Сєвєродонецьку, щонайменше 10 будинків зайнялося полум’ям.

Донеччина: Мар’їнка, Новомихайлівка – атаки із застосуванням артилерії та авіації ворога. Авдіївка, Очеретинська ТГ, Торецька ТГ – обстріли. Обсяги руйнувань та кількість постраждалих встановлюються.

Маріуполь без змін – блокада, опір триває

Херсонщина: в останню добу було багато вибухів, зокрема, запусків градів. Є повідомлення про зруйновані будинки, школи, поранених та загиблих. Люди самотужки намагаються виїзджати з окупованих сіл. Область потребує гуманітарної допомоги та евакуації людей, зокрема, Бериславський район та села на кордоні з Миколаївщиною.

На Волині, Закарпатті, Дніпропетровщині, Рівненщині, Івано-Франківщині, Буковині, Львівщині, Хмельниччині, Київщині, Кіровоградщині, Одещині, Миколаївщині, Вінничині, Запоріжжі, Тернопільщині, Житомирщині, Сумщині, Черкащині, Чернігівщині, та Полтавщині – ніч минула спокійно.

Російська “Медуза” опублікувала відео з дрона, зняте з 23 по 30 березня 2022 року в Бучі, яке доводить, що мешканців містечка вбили під час російської окупації.

Бучу відвідав Мартін Гріффітс – заступник Генерального секретаря ООН із гуманітарних питань і Координатор надзвичайної допомоги. Він вивчав свідчення злочинів, які вчинили на українських землях російські окупанти. Гріффітс відвідав масове поховання загиблих бучанців та вислухав жахливі історії свідків.

Росію виключили з Ради ООН з прав людини.

У Львові почали облаштовувати перше контейнерне містечко для тимчасового перебування українців, які змушені евакуюватись із гарячих точок. “Це 88 житлових контейнерів, у яких зможуть жити понад 350 людей. В одному будиночку можуть жити 2-4 людини. Всередині є все необхідне — меблі, світло, тепло. Санвузли та їдальня розташовані на території містечка”, – розповів Садовий.

Сенат США ухвалив законопроєкт, що дозволить Джо Байдену ефективніше надсилати зброю України та робити інші поставки на тлі російського вторгнення. Ідея законопроекту більше відома як ленд-ліз – це переломна програма часів Другої світової війни, яка дозволила США швидко, без процедурних перешкод, поповнити запаси союзників.

За 7 квітня евакуйовано 4 676 людей

З Маріуполя у Запоріжжя – 1 205 людей власним транспортом

З Бердянська у Запоріжжя – 2 051 людей власним транспортом

З міст Запорізької області: Пологи, Василівка, Бердянськ та Мелітополь – 2 050 людей

З міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне та Кремінна в Луганській області – 1 420 людей.

8 квітня планується евакуація:

Мелітополь – Запоріжжя. Місце збору людей – вул. Івана Алексєєва, 12 (пожежна частина 10). Має доїхати колона з 9 автобусів. Також вони доставлять гуманітарна допомога.

З міста Токмак. Туди вже доїхали 2 автобуси. Місце зборів – вул. Шевченка, 5

Зранку із Запоріжжя виїдут автобуси для евакуації людей з міста Бердянськ.

Росіяни вкотре обстріляли мирне населення Харкова та району. Є загибла.

У Бучі виявили три місця масових поховань. У місті виявили тіла уже 320 вбитих мешканців, але їх кількість постійно збільшується.

Зведення Генштабу станом на 18 годину 7 квітня:

  • Ворог продовжує підготовку до наступу на сході України. Перегруповує війська для наступу. Нарощує авіаційну складову та системи управління, продовжує ведення розвідки. Основні зусилля противник зосереджує на захопленні Маріуполя, веденні наступу в районі міста Ізюм та спробах прорвати оборону на Донецькому напрямку.
  • На Південнобузькому напрямку росіяни намагаються не допустити подальшого просування ЗСУ та покращити тактичне положення своїх підрозділів в деяких районах.
  • На Волинському напрямку існує імовірність ракетно-бомбових ударів ворога по об’єктах військової та цивільної інфраструктури з території Білорусі.
  • На Поліському напрямку противник активних дій не проводив, підрозділи окупантів, що виведені на територію Білорусі, проводять демонстраційні дії, щоб не допустити перекидання підрозділів ЗСУ з вказаного району на інші напрямки.
  • Окремі підрозділи окупантів зі складу Східного військового округу та повітряно-десантних військ, що після відходу з України відновлюють боєздатність та здійснюють перегрупування на території Білорусі, ймовірно, будуть направлені для посилення ворожих військ на Слобожанському напрямку.
  • В районі Харковадо п’яти батальйонних тактичних груп ворога продовжують блокувати місто та обстрілювати його з реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів.
  • Окупанти утримують місто Ізюм, намагаються продовжити наступ у напрямку на Слов’янськ та Барвінкове.
  • На Донецькому і Таврійськомунапрямках загарбники продовжують вогневий вплив та штурмові дії. Завдає ракетно-бомбових ударів, веде артилерійський вогонь по цивільній інфраструктурі населених пунктів. Порт Бердянськ окупантами використовується для перекидання озброєння, військової техніки та особового складу.
  • Ворог також активізував зусилля на Сєверодонецькому напрямку. Намагається продовжувати наступ в районах населених пунктів Донецький, Новотошківське і Попасна.
    Також противник намагався здійснити наступ у районах населених пунктів Мар’їнка, Борівське та Солодке. Спроби наступу успіху не мали.
  • Імовірно, окупанти в найближчий час намагатимуться прорвати оборону наших військ в Сєверодонецькому, Авдіївському та Кураховському районах.
  • На Південнобузькому напрямку противник вів артилерійський вогонь, на окремих напрямках застосовував армійську авіацію. Намагається продовжити наступальні дії у напрямку населеного пункту Олександрівка.
  • Корабельні угруповання Росії в акваторіях Чорного і Азовського морівпродовжують наносити ракетні удари по території України, ізолювати район ведення бойових дій та ведення розвідки.
  • Окупаційна влада продовжує обмежувати права громадян України на тимчасово зайнятих територіях. Так, у Запорізькій області російські окупанти заборонили виїзд особам чоловічої статі у бік вільних територій. Зростає дефіцит товарів першої необхідності, особливо продовольчих, що в подальшому може призвести до ускладнення гуманітарної ситуації в зайнятому російськими окупантами регіоні.

Загальні орієнтовні бойові втрати противника з 24 лютого по 7 квітня:

  • 18900 осіб
  • 698 танків
  • 1891 бойових броньованих машин
  • 332 артилерійські системи
  • 108 РСЗВ
  • 55 засобів ППО
  • 150 літаків
  • 135 гелікоптерів
  • 1358 одиниць автомобільної техніки
  • 7 кораблів /катерів
  • 76 цистерн із ПММ
  • 111 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 25 одиниці спеціальної техніки
  • 4 пускові установки ОТРК/ТРК.